Lista aktualności Lista aktualności

Szubińscy leśnicy na targach w Minikowie

W miniony weekend odbyła się kolejna edycja Targów Turystyczno-Ogrodniczych „Lato na Wsi" organizowanych przez Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie

Jak co roku atrakcje imprezy, której głównym celem jest promocja walorów przyrodniczo – kulturowych województwa kujawsko – pomorskiego przyciągnęły rzesze zwiedzających. Na licznych stoiskach można było zapoznać się z bogatą ofertą firm ogrodniczych, szkółek ozdobnych, posmakować i zakupić swojskie wyroby kulinarne z naszego regionu.
Wyjątkowo słoneczna pogoda przyciągnęła rzesze zwiedzających również na stoisko przygotowane przez Nadleśnictwo Szubin. Podobnie jak w ubiegłym roku zbudowaliśmy nasze stoisko wspólnie z Powiatem Nakielskim. Szubińscy leśnicy odpowiedzieli na mnóstwo pytań dotyczących hodowli lasu i ochrony przyrody.
Dużą atrakcją zwłaszcza wśród dzieci było leśne koło fortuny, w turnieju można było wygrać gadżety ufundowane przez Nadleśnictwo Szubin. Starsi uczestnicy zabawy mogli wygrać sadzonkę drzewka z Naszej szkółki leśnej w Żarczynie.