Lista aktualności Lista aktualności

Leśna lekcja

11 kwietnia b.r. obsada leśnictwa Grzeczna Panna miała zaszczyt ugościć grupę ponad 40 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie

Wspólne spotkanie rozpoczęto prelekcją na temat pracy leśnika. Dzieci poznały fazy rozwojowe drzewostanu, a także zapoznały się z zadaniami i pracami, jakie leśnicy wykonują  w czasie poszczególnych faz. Dużo emocji wśród dzieci wywołał najważniejszy element leśnej lekcji - samodzielnie sadzony fragment lasu. Wielu uczniów stwierdziło, że przyjedzie zobaczyć „swój" las za 100 lat, czego im serdecznie życzymy.

Sadzenie zakończono wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. Następnie leśnicy opowiadali o mieszkańcach lasu. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie jakie zwierzęta zamieszkują szubińskie lasy, a także nauczyć się rozpoznawania niektórych zwierząt na podstawie ich tropów.

Ważnym zagadnieniem poruszonym przez leśników był temat zachowania się podczas pobytu w lesie. Po wysłuchaniu wszystkich zasad dzieci wyruszyły na kilkunastominutowy spacer, którego celem była siedziba leśnictwa Grzeczna Panna. Na dzieci czekało ognisko i kiełbaski. Spotkanie zakończono zabawami na wolnym powietrzu, między innymi zmaganiami w przeciąganiu liny.