Lista aktualności Lista aktualności

KONKURS „LEŚNE IMPRESJE”

Już po raz jedenasty zorganizowaliśmy dla uczniów szkół znajdujących się na naszym terenie konkurs „Leśne Impresje". W tym roku motto przewodnie konkursu brzmiało: „Las skarbnicą bioróżnorodności"

Założeniem konkursu, który na stałe został wpisany w plan działalności edukacyjnej naszego Nadleśnictwa jest popularyzacja walorów przyrodniczych naszego regionu, rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt oraz dostrzeżenie piękna i różnorodności świata przyrody.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 14 szkół. Zgłoszono 80 prac w dwóch kategoriach konkursowych: forma przestrzenna oraz malarstwo. Ilość uczestników oraz kunszt prac po raz kolejny zaskoczył nas i zarazem utwierdził w przekonaniu, że koncepcja konkursu jest słuszna. Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych i najciekawszych prac.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się 8 czerwca 2017 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Nadleśnictwa. Nagrody zakupiono przy udziale środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Dzieci nie kryły zadowolenia z ufundowanych przez Nadleśnictwo nagród. Laureaci otrzymali miedzy innymi: markowe śpiwory, namioty, plecaki, deskorolki, kijki nordic walking. Wybierając nagrody kierowano się ich przydatnością do leśnych wakacyjnych wędrówek. Pozostaje nadzieja, że przyszłe edycje konkursu spotkają się z równie wielką sympatia z Waszej strony.