Lista aktualności Lista aktualności

"TUMAKI" - Zespół Sygnalistów Myśliwskich

Nie od dziś wiadomo, iż dla większości naszych pracowników leśnictwo to nie tylko zawód, a styl życia i liczne z tym związane pasje

Od niedawna do pasjonatów naszego Nadleśnictwa obok myśliwych, fotografów przyrody, ornitologów, wędkarzy czy sportowców dołączyli również wabiarz i sygnaliści. Skutkiem owych pasji jest powstanie przy Nadleśnictwie Szubin Zespołu Sygnalistów Myśliwskich o wdzięcznej nazwie „Tumaki", co w gwarze łowieckiej oznacza kuny leśne, będące od lat nieformalnym symbolem Nadleśnictwa.

W skład zespołu weszli podleśniczy Witold Białkowski, który pobierał szlify w wybitnym zespole trębaczy „Akteon" przy SGGW w Warszawie, specjalizującym się w muzyce myśliwskiej oraz stażysta Bartosz Jan Gosztyła, który pierwsze nauki gry na rogu pobierał w technikum leśnym w Goraju, a doskonalił w mistrzowskim zespole „Venator" przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Niegdysiejsi rywale akademiccy postanowili połączyć swoje siły, aby kontynuować wspólną pasję, również w życiu zawodowym.

 

 

Jako pierwszy cel nasi reprezentanci postanowili wybrać konkurs trębaczy myśliwskich w Goraju, odbywający się w ramach Festiwalu Kultury Łowieckiej. Ilość niemal 300 startujących zawodników niech świadczy o rozmachu imprezy. Jako wyjątkowo świeży i okrojony skład nasi sygnaliści zaprezentowali się w klasie pośredniej z zadowalającym wynikiem jak na trudne początki. Ponadto Bartosz Gosztyła zajął wysokie, bo 8 na 34 startujących zawodników miejsce w Mistrzostwach Polski w Wabieniu Jeleni.

Kolejny, tym razem zdecydowanie bardziej kameralny konkurs liczący w sumie ok 50 startujących, który odwiedzili Nasi pracownicy miał miejsce w woj. zachodniopomorskim w miejscowości Barwice. To miejsce okazało się szczęśliwe dla Naszych trębaczy, którzy połączyli siły z zaprzyjaźnionym zespołem „Zdrój" przy Nadleśnictwie Piła. Pierwsze miejsce w kategorii zespołowej w klasie mistrzowskiej oraz indywidualnie drugie miejsce w kategorii leśników, czwarte w kategorii pośredniej oraz trzecie w bardziej rozrywkowym, niż sportowym konkursie łuczniczym, zajęte przez Bartosza dają nadzieję na dalsze sukcesy naszej skromnej reprezentacji.

Tumaki nie spoczywają jednak na laurach i już trenują na kolejne konkursy i przeglądy, które w najbliższym czasie planują odwiedzić. Kolejne cele wypraw to „rodzime" konkursy sygnalistów w Sierakowicach oraz w Tucholi, które odbędą się już w lipcu.

 

LINKI DO KONKURSÓW

BARWICE
http://www.okitbarwice.naszgok.pl/n,relacja-z-xvii-zachodniopomorskiego-przegladu-sygnalow-mysliwskich
http://muzyka.mysliwska.pl/wydarzenia/2017/xvii-zachodniopomorski-przeglad-sygnalow-mysliwskich-o-statuetke-niedzwiedzia

GORAJ
http://muzyka.mysliwska.pl/wydarzenia/2017/xxiii-wielkopolski-konkurs-sygnalistow-mysliwskich-goraj-zamek-2017-ew