Lista aktualności Lista aktualności

"LATO NA WSI"

Na Targach Turystyczno - Ogrodniczych "LATO NA WSI", organizowanych przez Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, nie mogło zabraknąć naszego Nadleśnictwa

Wraz z przedstawicielami Powiatu Nakielskiego tworzyliśmy wspólne stoisko. Wypełniliśmy je lasem sadzonek, które czekały na zwiedzających, biorących udział w konkursie "koło fortuny", w którym pytania dotyczyły wiedzy leśnej. Oprócz sadzonek uczestnicy otrzymywali drobne upominki. Wielu uczestników konkursu z satysfakcją udzielało poprawnych odpowiedzi, a nagrody dodatkowo zachęcały do zabawy.

Zwiedzającym przekazaliśmy cenną wiedzę o lesie, otaczającej nas przyrodzie i o szkodach, jakie powstały w ubiegłym roku. Szczególną uwagę zwracaliśmy na ogrom pracy, z którym musimy się mierzyć, aby odtworzyć uszkodzone drzewostany.

Mamy nadzieję, że sadzonki, które trafiły do rąk zwiedzających wypełnią przestrzeń po uszkodzonych podczas ubiegłorocznej nawałnicy drzewach i przypomną o roli lasów w kształtowaniu naszego klimatu.