Lista aktualności Lista aktualności

"1000 drzew na minutę" w Leśnictwie Kowalewo

Lesistość Polski systematycznie się zwiększa. Tylko od 1995 r. do 2014 r. powierzchnia lasów wzrosła o 504 tys. ha. To zasługa Lasów Państwowych.

Co roku sadzimy ok. 500 mln drzew, czyli 1000 drzew na minutę

W ramach akcji odnowieniowych, Nadleśnictwo Szubin zaprasza przede wszystkim dzieci z okolicznych szkół. Między innymi w ten sposób edukujemy najmłodszych. W tym roku las sadzili również strażacy z OSP oraz resocjalizujący się więźniowie z Zakładu Karnego w Potulicach.

Do akcji sadzenia lasu pn. "1000 drzew na minutę" Nadleśnictwo Szubin zaprosiło szefów gmin i instytucji współpracujących z szubińskim Nadleśnictwem. Byli włodarze Kcyni, Sadek, Łabiszyna i Szubina, a także funkcjonariusze służby więziennej, policji, strażacy, pracownicy zakładu poprawczego i prokurator.

Sadzenie odbywało się na terenie leśnictwa Kowalewo. Instruktaż przeprowadził leśniczy ww. leśnictwa Michał Markowski. Na przygotowanej powierzchni goście sadzili dęba.  Na zakończenie akcji każdy otrzymał certyfikat.

Nadleśnictwo Szubin zaprasza szkoły, instytucje, stowarzyszenia, kluby itp. oraz mieszkańców gmin znajdujących się w granicach administracyjnych naszych lasów do czynnego udziału w podobnych akcjach w przyszłym roku.